Fototapety

Mimo że czasy największej świetności mają już, zdaje się, daleko za sobą, fototapety nadal cieszą się sporym powodzeniem, choć na przestrzeni lat nieco zmienił się ich wygląd oraz funkcja. Zdecydowanie jednak częściej decydują się na nie mieszkańcy bloków, osoby zajmujące niewielkie metraże, które wspaniałym widokiem chcą nadać małym pomieszczeniom bardziej optymistyczny, światowy charakter.

Personalizowane fototapety

Urok tego elementu wyposażenia wnętrz był ceniony zwłaszcza w późnych latach dziewięćdziesiątych. W czasach dość szarej, siermiężnej rzeczywistości posiadanie na ścianie ogromnego zdjęcia wodospadu, kwiecistej łąki czy też łosi na rykowisku było obiektem pożądania. Zagraniczne widoki dodawały prestiżu mieszkaniu i jego mieszkańcom, pozwalały choć na chwilę zapomnieć o tamtejszych warunkach mieszkaniowych i o tym, że w sklepach nie było prawie nic. Dziś jest nieco inaczej: coraz częściej decydujemy się nie na gotowe fototapety, ale na takie tworzone z naszych zdjęć. Współcześnie te elementy wyposażenia wnętrz mają nam przypominać o naszym życiu, naszych podróżach czy też bliskich, a nie wspierać nas w ucieczce od naszej codzienności.

Nowoczesny wymiar fototapety

Mnóstwo firm oferuje już nie tylko tapety ze zdjęciami własnymi, ale także panele ścienne, które z powodzeniem zastępują boazerię, kafle czy terakotę. Decydując się na nie zyskamy nie tylko funkcjonalny, ale i niezwykle interesujący element aranżacyjny. Warto sprawdzić, czy nie dodałby on uroku i naszemu wnętrzu.

  1. w moim pokoju od zawsze jest jakaś fototapeta; zmieniam je przy remontach, raz na 3-4 lat i jeszcze tak na dobrą sprawę żadna mi się nie znudziła

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Ekskluzywne kolekcje mebli 2018
Shale theme by Siteturner