Otwarty plan mieszkania

Rozliczne programy na temat projektowania oraz aranżacji wnętrz sprawiły, że przywiązujemy obecnie ogromną wagę do planowania przestrzeni, w jakiej żyjemy i pracujemy. Coraz częściej w polskich domach można zauważyć ogólnoświatowe trendy, jak na przykład tworzenie mieszkania na otwartym planie, zwłaszcza, jeżeli chodzi o pomieszczenia takie, jak kuchnia, jadalnia oraz salon.

Jak w Ameryce

Oglądając zagraniczne programy telewizyjne na kanałach lifestylowych nie sposób nie zauważyć, że niemalże wszystkie osoby, które w czasie tych audycji budują lub remontują dom, proszą o kuchnię otwartą na salon, o jak najwięcej przestrzeni, a mało ścian. Ten trend można zaobserwować także w europejskich produkcjach. W dzisiejszych czasach sporo z nas go naśladuje. Nie ma się co dziwić: otwarty plan to niezwykle efektowna i praktyczna koncepcja, który ma niebagatelny wpływ na jakość naszego życia towarzyskiego i rodzinnego. Dzięki takiemu zabiegowi możemy rozmawiać z bliskimi w czasie gotowania, razem spędzać czas, mimo że każde z nas jest zajęte swoimi sprawami w teoretycznie oddzielnych pomieszczeniach.

Przestrzeni nigdy za wiele

Śmiało można stwierdzić, że zdaliśmy sobie sprawę z tego, że nieustanne oddzielanie poszczególnych sfer mieszkania ścianami i drzwiami jest zupełnie niepotrzebne: znacznie lepiej jest, gdy mamy więcej światła, więcej miejsca, gdy pomieszczenia nie są tak brutalnie pooddzielane od siebie. Warto przekonać się, jak otwarty plan sprawdzi się u nas i jak odmieni nasze relacje z najbliższymi.

  1. uwielbiam takie przestrzenie….. marzy mi się ogromna kuchnia z blatem śniadaniowym, obok stół jadalny, a w drugim końcu kącik wypoczynkowy. Ale w moim bloku to zupełnie niemożliwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Ekskluzywne kolekcje mebli 2018
Shale theme by Siteturner