Pokój niemowlaka

Pojawienie się w naszym życiu dziecka to wydarzenie, które wszystko stawia na głowie, kompletnie przewartościowuje nasze życie, sprawia, że inaczej myślimy, inne mamy priorytety, dosłownie i w przenośni przemeblowujemy naszą egzystencję. Pierwsza taka widoczna zmiana to przygotowywanie pokoju dla mającego pojawić się dziecka.

Pastelowo-kolorowo

Mimo że wielu rodziców od połowy ciąży albo i jeszcze wcześniej wie, jakiej płci będzie ich dziecko, większość decyduje się na przygotowanie neutralnego płciowo pokoju, tak na wszelki wypadek. W dziecięcych królestwach najczęściej prym wiodą beże, delikatne żółcie i ciepłe odcienie brudnej bieli. To doskonałe rozwiązanie: jasne, ciepłe kolory rozświetlają przestrzeń, sprawiają, że wnętrze wydaje się jaśniejsze, a mimo to całkiem przytulne. Po stworzeniu takiej klasycznej, neutralnej bazy łatwo ją ożywić lub całkowicie zmienić jej charakter za pomocą kilku ciekawych dodatków. Z kolorami nie warto za bardzo szaleć, dobrze jest postawić na jedną linię kolorystyczną, jedną rodzinę kolorów, by dziecko miało spokojne, przyjazne wnętrze, w którym dobrze będzie mu się spało i bawiło. Zbyt wiele barw i faktur może je rozpraszać i przyczyniać się do dekoncentracji.

Oświetlenie

Niezbędnym akcentem w pokoju każdego dziecka jest odpowiednie oświetlenie: takie, które daje ciepłe światło, pozwala na przewinięcie maluszka w nocy, ale jednocześnie nie oślepia. Dobrze jest zainwestować w lampę, która nie pobiera zbyt dużo energii: z reguły świeci się ona przez całą noc.

  1. Jeżeli chodzi o moje dziecko i spanie to z ręką na sercu mogą stwierdzić, że prawie nic nie pomagało mimo że pokój był na biało, zabawek mało, cicho – Alusia bardzo mało spała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright Ekskluzywne kolekcje mebli 2018
Shale theme by Siteturner